Блог

Вибір між ноутбуком та стаціонарним комп’ютером

Якщо ваш комп’ютер настільки повільний, що на ньому ледь можна запустити пасьянс, не кажучи вже про програми для редагування відео, не засмучуйтеся. Є хороші новини для користувачів комп’ютерів, які стоять перед неминучим оновленням: ніколи ще не було кращого часу для купівлі нового ПК. Ціни перебувають на рекордно низькому рівні, і водночас комп’ютери стають неймовірно потужними і повними зручних функцій. Перше питання, з яким вам доведеться зіткнутися: що вибрати, ноутбук чи стаціонарний комп’ютер?

Ноутбук або настільний комп’ютер

Якщо вам необхідна мобільність, то вам підійде ноутбук. Але якщо вам потрібна гнучкість у встановленні більшого дисплея або модернізації інших компонентів (наприклад, жорсткого диска більшого обсягу або кращої відеокарти), то, можливо, вам підійде настільний ПК.

Якщо ви купите настільний комп’ютер, вам також знадобиться дисплей, щоб під’єднати його, якщо тільки ви не купите комп’ютер «все в одному», у яких дисплей вбудований безпосередньо в пристрій. Якщо ви зупинили свій вибір на ноутбуці, вам потрібно врахувати такі фактори портативності, як вага і розмір. Великий екран — це добре, але чи хочете ви мати справу з додатковим розміром і вагою? Що більший екран (наприклад, 17 дюймів порівняно з 12 дюймами), то більшим і важчим буде ноутбук.

Хоча ноутбуки стають дедалі потужнішими, настільний комп’ютер усе ще краще підходить для застосунків з інтенсивним використанням графіки, як-от комп’ютерні ігри, редагування відео або рендеринг анімації. Але якщо портативність є пріоритетом, то ноутбуки — це єдиний вихід. Під час вибору між ноутбуком і настільним комп’ютером слід також враховувати такі фактори, як початкова вартість, шум і охолодження, а також периферійні пристрої. Слід очікувати, що ноутбук коштуватиме трохи дорожче, ніж настільний комп’ютер з аналогічними характеристиками, оскільки ви одночасно купуєте дисплей і механізми введення, а також платите за батарею — хоча є й чудові бюджетні ноутбуки.

Ноутбуки також часто дуже компактні, що означає, що вони, найімовірніше, будуть більш шумними, коли вентилятори будуть збільшувати оберти, щоб охолодити комп’ютер. Хоча настільні комп’ютери також можуть шуміти під час високого навантаження, наприклад, в іграх або під час редагування відео, вони, як правило, однаково тихіші від ноутбуків під час такого самого навантаження завдяки поліпшеному повітряному потоку в корпусі — і ви завжди можете змінити охолодження, щоб поліпшити його. З ноутбуками це не так просто.

Що стосується периферійних пристроїв, настільні комп’ютери, як правило, мають більше портів, ніж ноутбуки, тому якщо вам потрібно під’єднати безліч периферійних пристроїв (наприклад, принтери, зовнішні накопичувачі, колонки, мікрофон тощо), то настільний комп’ютер може бути найкращим вибором. Підібрати ідеальний для себе комп’ютер можна на сайті https://qbox.ua/product-category/computers/igrovye-kompyutery/.

Вам также может понравиться...