Блог

Що таке майнінг криптовалюти

Видобуток криптовалюти здійснюється за двома напрямками: додавання транзакцій до бухгалтерської книги та майнінг нових цифрових грошей. Однак ви можете відкинути думки про вкриті брудом чоботи та кирки. Віртуальні валюти видобуваються за допомогою складного комп’ютерного програмного забезпечення, математики та технології блокчейн.

Що таке майнінг криптовалюти

Щодня в мережах Bitcoin, Litecoin, Zcash, Ethereum та інших криптовалютах відбуваються транзакції на мільярди доларів. У Біткоіні кожні 10 хвилин або близько того нові транзакції групуються разом для створення блоку — нової групи авторизованих транзакцій, записаних в блокчейн. Всі блоки пов’язані між собою кодованою системою, тому якщо ви спробуєте змінити один із блоків у ланцюзі, всі наступні ланки будуть зруйновані. Усі комп’ютери, що становлять мережу, називаються майнерами. Існують різні типи криптомереж та різні типи майнерів, але оскільки біткоін — найбільша цифрова валюта, ми зосередимося на ній. Придбати цю та інші монети ви просто зараз можете на біржі https://www.bybit.com/ru-RU/.

Біткоін використовує систему, названу доказом роботи. Щоб підтвердити транзакції та отримати винагороду (більше біткоінів), майнери змагаються у вирішенні складного математичного завдання. Вся ця математика потребує обчислювальної потужності, а вся ця потужність потребує енергії. Це коштує грошей — так багато грошей, що будь-які спроби грати в мережі, запускаючи тисячі майнерів, будуть скоріше дорогими, ніж вигідними. Чесність майнерів визначається їхньою готовністю платити за електроенергію.

Коли майнер вирішує проблему та отримує можливість підтвердити блок транзакцій, він отримує винагороду у вигляді нового біткоіну. Це великий бізнес, і 2021 року лише майнінг біткоіну приніс понад 15 мільярдів доларів доходу. Сатоші обмежив загальну кількість біткоінів, яку будь-коли може бути створено, 21 мільйоном монет, а щоб усі вони не були здобуті відразу, він влаштував все таким чином, що кожні кілька років винагорода за біткоін зменшується вдвічі. В даний час винагорода становить 6,25 біткоіну за блок. Десь 2024 року ця цифра знизиться до 3,125.

У наші дні, коли так багато людей змагаються у видобутку біткоіну та отриманні винагороди, комп’ютери для майнінгу мають бути дуже потужними, щоб зробити якнайбільше здогадів для вирішення математичного завдання. Цей процес є настільки енергоємним, що, за оцінками, майнінг біткоіну виробляє 0,5% глобальних витрат енергії, що еквівалентно річному споживанню всієї Фінляндії. У відповідь деякі майнери будують свої підприємства в районах з низькими цінами на електрику або з відновлюваними джерелами енергії.

Якщо ви хочете отримати криптовалюту, але тема майнінгу вам не зовсім цікава, то можна використовувати біржу https://www.bybit.com/uk-UA/ для покупки активів. Тут вам будуть доступні всі інструменти для торгівлі.

Вам также может понравиться...