Блог

Що потрібно знати про предмет закупівлі

Починаючи з 2015-го року, коли вперше були запущені державні закупівлі в форматі тендера, їх актуальність тільки збільшується. В першу чергу, відкриті тендери є вигідними для нових компаній. Якщо раніше в них не було майже ніяких шансів стати переможцями в тендерних закупівлях, то в сучасних реаліях, коли всі учасники знаходяться в рівних умовах, шанси значно зростають.

Тут є велика заслуга саме відкритості формату тендерних закупівель. Завдяки тому, що була викорінена корупційна складова, всі фірми отримали рівні умови. Як результат, тепер немає змоги зарані про все домовитися, щоб надалі розділити ці кошти між собою.

Щоб отримати доступ до тендерних оголошень, потрібно для початку визначитися з електронним майданчиком. Це може бути українська універсальна біржа, або будь-який інший ресурс з акредитацією. Тут все залежить безпосередньо від конкретної фірми.

Що таке предмет закупівлі?!

Компанії, яким раніше не доводилось брати участь в таких торгах, можуть поставити цілком логічне запитання – що таке предмет закупівлі. Насправді, тут все максимально просто.

Предметом закупівлі в тендерах може бути:

  • Постачання товарів – тобто, мова йде про поставки канцелярії, комп’ютерної техніки, меблів та інших можливих товарів. Тут вже багато залежить від того, про яку саме державну установу йде мова;
  • Послуги – це може бути виконання якихось цифрових операцій, проведення розрахунку витрат, встановлення операційних систем на комп’ютерах й так далі. Це лише декілька прикладів, насправді ж їх в рази більше;
  • Ремонтні роботи – це один з найбільш важких предметів закупівлі. Тому, організатори таких тендерів приділяють особливу увагу саме досвіду компанії, що подає заявку на участь в таких закупівлях.

Що стосується процесу нарахування бюджетних коштів на рахунок постачальників, то це все відбувається виключно через Державну Казначейську службу країни. 

Отримуючи державне фінансування, постачальник повинен розуміти, що він зобов’язаний слідувати чіткому створеному плану, й проводити закупівлі з дотриманням всіх вимог самої державної установи. Всі ці моменти контролюються системою ПроЗорро, тому якихось уникнути їх виконання не представляється можливим.

Ви можете ще більше дізнатися про держані закупівлі, класифікатор, порядок дій при визначенні предмету та інших моментах, якщо перейдете за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/vyznachennya-predmetu-zakupivli, де вся ця інформація присутня.

Вам также может понравиться...