Блог

Прозорі аукціони в Україні

Система Прозоро.Продажі є відкритою платформою, де кожен може вільно придбати різні товари за прийнятною для нього ціною. На сьогоднішній день у торгах може брати участь будь-який українець. Для цього достатньою буде проста реєстрація на одному із сайтів, які працюють у системі Прозорро.Продажі. До одного з таких сайтів належить Українська енергетична біржа. На цьому сайті можна знайти різноманітні лоти: це може бути як побутова техніка, так і велика нерухомість та ділянки землі.

Як прийняти участь у прозорих торгах?

Процес реєстрації на сайті Української енергетичної біржі триває всього кілька хвилин, далі потрібно внести гарантійний депозит, після чого надається можливість зробити ставку на той лот, який прийшов до душі. Коли ставку збільшує один, то охочі стати переможцем також мають це зробити. Після оголошення переможця їм підписуються відповідні документи.

Сайт не сприймає жодних сірих чи тіньових схем, адже біржа працює у системі Прозоро. А це гарантія того, що всі торги проводяться відкрито та сумлінно, що дозволяє кожному бажаючому слідкувати за веденням подібних торгів. Якщо раптом хтось порушить правила або спробує їх обминути, це відразу стає відомим широкому колу людей.

Завдяки системі Прозоро.Продажі більшість ринку було виведено з тіні, зокрема і ринок землі. Раніше кожен тендер проводився на закритих торгах, де була величезна кількість корупційних схем і безліч хабарів. Чиновники, нечисті на руку, користувалися ситуацією та отримували величезні відкати. На сьогоднішній момент, на щастя, це все у минулому.

Важливим моментом є те, що брати участь в аукціонах можуть навіть ті, хто не має досвіду. Все организовано таким чином, що будь-хто може зайти на сайт, пройти реєстрацію, і надалі виставити свою ділянку землі на продаж.

У разі виникнення будь-яких питань адміністрація УЕБ допоможуть у них розібратися та знайти відповіді. Важливе те, що весь асортимент товарів має виграшні ціни, а не занижені, як було раніше під час торгів на закритих сайтах. Контролю за відкритими аукціонами та участю в них сприяють ринкові ціни.

Процес спрямування особистих пропозицій на тендер

Для початку організація, яка бажає взяти участь у тендерних торгах у ролі виконавця послуг, робіт або продавця товарів, має пройти реєстрацію на УЕБ – офіційній платформі системи Прозоро, авторизованный на всіх рівнях акредитації. Після цього зареєстрованому користувачеві надається доступ до стеження за найпривабливішими тендерами можливість подання в них своєї пропозиції.

Платформа Української енергетичної біржі дозволяє:

 • знайти відповідний за всіма параметрами тендер Прозоро та підписатися на розсилку про проведення нових;
 • взяти участь у будь-якому тендері Прозоро;
 • запитати необхідну інформацію про замовника або проконсультуватися з будь-якого питання у юристів УЕБ;
 • розроблений механізм УЕБ не дозволяє користувачам заздалегідь дізнатися про ціни, запропоновані конкурентами на майбутньому аукціоні.

По закінченні аукціону алгоритм видає інформацію про ставки, зроблені конкурентами та його вартості, показує можливість їхньої участі у майбутніх торгах, обчислює можливий рівень цін. У цих підрахунків лежить глибокий аналіз результатів торгів, проведених раніше.

Процес початку тендерів

Відповідно до своїх потреб замовник створює заявку та оголошує торги. Це оголошення проходить публікацію в реальному часі, на платформі «Прозоро», що пройшла акредитацію. В оголошенні, що виставляється на Українській електронній біржі, повинні бути присутніми:

 1. Предмет придбання з докладними умовами та визначеним обсягом;
 2. Технічні характеристики;
 3. Відповідно до яких умов повинні відповідати постачальники;
 4. Стаж, підготовка, розташування;
 5. За якими критеріями та методами проходить оцінка товару.

Крім усього вище зазначеного, необхідні терміни відгуків на оголошення та умови для пропозицій з боку майбутнього виконавця.

Як розпочинаються тендерні торги?

При завершенні терміну подання заявок, що беруть участь у лоті, можуть ставити додаткові запитання замовнику, пов’язані з оформленням. При проведенні такого діалогу можуть виникати:

 1. Зміни вимог до наявності, формальних умов та кількості документів;
 2. Потреба у спеціальних формулюваннях, використанні вузькоспеціалізованих понять та термінів;
 3. Вимога з боку замовника додаткових сертифікатів щодо дозволу тощо.

У подібних випадках учасники процесу повідомляються про будь-які зміни, час відкликання на тендер продовжує автоматична система.

Сьогодні ви можете без вагань стати власником чи орендарем земельної ділянки sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel або власником нерухомості чи автомобілю. Більше інформації про проведення торгів є на порталі Української енергетичної біржі.

Вам также может понравиться...