Блог

Проведення інтернет-аукціонів – як вони функціонують

Формат аукціону є одним з найбільш розповсюджених, як тільки мова заходить про реалізацію товарів та надання послуг в умовах здорової конкуренції. Саме така процедура дає змогу реалізовувати товар за ціною, вигідною не тільки для замовника, але й для постачальника, що подає свою заявку на участь в торгах.

Основний принцип інтернет-аукціонів – це створення цінової конкуренції між всіма користувачами, що зацікавлені в тому, щоб взяти участь в процедурі. Важливо зазначити, що цінова пропозиція формується сама покупцем, який надсилає свою заявку на розгляд.

Для того, щоб була можливість провести інтернет-аукціон на легальній основі та з врахуванням всіх норм чинного законодавства, потрібно мати в наявності відповідне програмне забезпечення. На сьогодні, такими сервісами можна назвати електронні майданчики, що акредитовані в системі ПроЗорро.

Українська енергетична біржа входить до переліку цих сервісів і кожен бажаючий може в будь-який момент перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power, щоб ознайомитися з цим сервісом більш детально.

Формат та правила проведення інтернет-аукціону

До особливостей формату інтернет-аукціону можна віднести відразу декілька основних характеристик, які є справді вагомими:

  • Зручна взаємодія між замовниками та постачальниками. Формат аукціону дає можливість учаснику детально ознайомитись з лотом, умовами, характеристиками, вимогами й іншими параметрами. Більш того, учасникам дається час на те, щоб задати всі питання, що мають безпосереднє відношення до аукціону;
  • Створення реальної конкуренції – досягається це за рахунок того, що до аукціонів залучається велика кількість  користувачів, які мають намір стати покупцями. Така ж сама ситуація й з організаторами самих аукціонів, які зацікавлені в тому щоб продати певну продукцію;
  • Вільний доступ до інформації – в більшості лотів у користувачів є можливість ознайомитися з зображеннями та навіть відеоматеріалами, що дозволяють впевнитися в тому, що детальний опис товару відповідає тому, як він виглядає насправді.

Окрім основних характеристик інтернет-аукціону, є ще декілька основних правил, які є обов’язковими до ознайомлення.

  • Учасник, який став переможцем в боротьбі за конкретний лот, зобов’язані сплатити за нього ту суму коштів, що була вказана в пропозиції. В разі відмови від виконання даного пункту угоди, організатор торгів не зобов’язаний повертати даному учаснику сплачений ним гарантійний внесок;
  • Товар або ж послуги, що можна знайти на аукціоні не належать організатору самих торгів. Формат електронних аукціонів дає можливість організатору обрати відповідальну особу, яка буде проводити аукціон і є посередником між продавцем та потенційним покупцем;
  • Проходження реєстрації – створюючи свій обліковий запис на одному за акредитованих електронних майданчиків, учасник повинен в обов’язковому порядку надати інформацію про свій банківський рахунок і навіть сплатити гарантійний внесок, який буде повернуто в разі, якщо переможцем стає інший учасник;
  • Після того, як лот було виставлено на аукціон і процедура вже розпочалась, користувач уже не має права зняти це оголошення й повернути товар назад. Це можна зробити лише в тому випадку, якщо на лот не буде подано 2-х і більше заявок, що є обов’язковою умовою для запуску процедури.

Якщо вас цікавлять ще якісь моменти, що мають безпосереднє відношення до інтернет-аукціонів, ви можете задати питання з цього приводу технічній підтримці електронного майданчика, на якому ви зареєструвались.

Чим відрізняються державні торги

Перша й головна відмінність державних закупівель – це обов’язкове використання системи ПроЗорро. Варто зазначити, що є декілька рідких випадків, коли може допускатися проведення переговорної процедури або ж спрощених торгів, але це повинно бути прописано в діючому законі про публічні закупівлі.

Що стосується відмінностей державних торгів в цілому, то тут варто звернути увагу на такі фактори, як:

  • Розширений тендерний пакет документації – коли мова заходить про державні аукціони та тендери, то перелік обов’язкових документів, які повинні бути подані, є значно ширшим;
  • Рівень контролю – всі закупки, що робляться державними установами, дуже серйозно аналізуються і контролюються відповідними органами. Слідування річному плану закупівель – це чудовий тому приклад;
  • Публічність – обов’язковою умовою для проведення державної закупівлі є прозорість та відкритість всієї інформації, включаючи результати проведеної процедури.

Існує також безліч інших моментів, які відрізняють державні торги від звичайних процедур. Для більш детального поглиблення в цю тему ви можете проконсультуватися з цього приводу з більш досвідченими спеціалістами.

Вам также может понравиться...