Блог

Переваги відкритих торгів в системі Прозорро

Повідомлення про початок проведення торгів публікується організатором у системі Прозорро.Продажі. Одночасно розміщуються й необхідні документи, що містять усі вимоги та визначають інші умови, яким мають відповідати заявники. Потрібно врахувати, що в «українських» тендерах остаточний час для подання пропозицій перевищує п’ятнадцять днів з дня опублікування відомостей про початок тендеру. У цей час кожен авторизований користувач має можливість заявити про свою участь у тендері. Заявка міститься у закритій формі у центральній базі даних до закінчення відведеного часу для прийняття заявок, встановлений організатором. Крім того, до поданої заяви ні для кого немає доступу.

Також на даній стадії (не більше ніж у десятиденний термін до моменту припинення подання заявок) у будь-якого учасника існує можливість за допомогою бази даних Прозорро анонімно поставити запитання, висловити свої рекомендації, вказати на виявлені помилки. Організатор повинен в обов’язковому порядку відповісти на залишене звернення не пізніше трьох днів, інакше система сама блокує проведення процедури до моменту отримання відповіді та встановлення продовження замовником терміну надання пропозицій більше семи днів. Так, для проведення тендеру в початково встановлені часові рамки, замовнику слід ретельно стежити за перебігом процесу та дотримуватись термінів, відведених для відповідей.

Оскарження користувачем, які беруть участь у тендері, виставлених умов здійснюється в електронному форматі за допомогою бази даних Прозорро, але не пізніше, ніж чотири дні до закінчення відведеного часу для пред’явлення заявок. Претензія розглядається спеціалізованим органом – Антимонопольним комітетом України. З моменту подання скарги та до отримання підсумків розглядів проведення тендеру автоматично припиняється системою.

Організатор, при необхідності, до закінчення прийому заявок, може вносити зміни до початкових умов. Зміни можуть бути пов’язані зі зверненням заявників, з рішенням спеціалізованого органу щодо розгляду скарг та за власним бажанням та потребою. При цьому остаточний період для подання заявок повинен бути збільшений таким чином, щоб до закінчення було більше семи днів.

Після закінчення відведеного часу для пред’явлення пропозицій система автоматично призначить час і дату проведення торгів, а також сповістить про це всіх, хто подає свої заявки.

Якщо ви плануєте взяти в оренду землю чи продати, перейдіть на сайт https://sale.ueex.com.ua/news/zemelqni-aukciony-na-majdanchyku-tov-ukraqinsqka-energetychna-birzha. На порталі Української енергетичної біржі ви зможете знайти безліч корисної інформації публічні торги.

Етапи здійснення відкритих конкурсів

1 етап: створення конкурсної комісії та підготовка необхідної організаційної документації.

2 етап: розміщення у загальнодоступних джерелах повідомлення про проведення закупівлі. Також відбувається публікація конкурсної документальної бази, що містить відомості про умови проведення тендерів, пред’явлення вимог щодо участі у конкурсі до постачальників, а також критерії відбору. Всі дані є загальнодоступними та безкоштовними.

Постачальники, які бажають взяти участь у конкурсі, мають залишити свої заявки у встановлений термін. Крім цього, учасникам необхідно додати до заявки додаткові документи, які будуть не лише містити інформацію про організацію, а й надавати опис характеристик товару, що поставляється, або послуги.

Також замовник може провести попередню класифікацію з метою виділення тих постачальників, заявки яких відповідають вимогам у тендерній документації.

Тендер вважається таким, що відбувся при подачі більш ніж однієї заявки. Інакше замовник може або змінити тендерну документацію та оголосити закупівлю заново, або взагалі відмовитись від проведення цього конкурсу.

Варто зазначити, що скасування або зміна умов після оголошення початку конкурсу може бути внесене замовником не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення відведеного часу для подання заявок. І в даній ситуації термін прийому заявок також повинен бути збільшений, щоб до закінчення їхнього прийому залишалося більше десяти днів.

Існують і заборонені зміни, до яких належить зміна лоту та збільшення забезпечення.

3 етап: перегляд і вивчення заявок, що надійшли. Термін перегляду перших частин заявок, що надійшли, не повинен бути більше п’яти робочих днів.

4 етап: проведення аналізу пропозицій постачальників, що надійшли, і визначення переможця. Переможець зазначається у підсумковому протоколі, що розміщується протягом наступного робочого дня після публікації підсумків вивчення другої групи заявок. Не раніше десяти днів і не пізніше двадцяти днів від часу оголошення результатів конкурсу з переможцем укладається контракт. Аналогічно конкурсам та методам їх здійснення, відкритими та закритими бувають і аукціони.

Вам также может понравиться...