Блог

Відкриті аукціони з продажу лісу-кругляку

Запровадження сучасних ринкових механізмів дозволить вивести з тіні вітчизняний ринок деревини. Саме для цього Урядом був запущений пілотний проект з продажу лісу через публічні аукціони. Це дозволяє кожному бажаючому купувати та продавати свою продукцію, уникаючи корупції, зловживань та нечесної поведінки з боку партнерів.

Відкриті торги ведуться на акредитованих майданчиках системи Prozorro.Sale, однією з яких є Українська енергетична біржа. Сьогодні вона є лідером серед бірж України, тому саме тут виставляється більша кількість лотів. Щоб дізнатися більше про лоти, їх ціну та особливості торгівлі на публічних аукціонах, можна за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/auktsioni-z-prodazhu-lisomaterialiv-prohodyat-na-majdanchiku-tb/.

Купівля лісу-кругляку через публічні аукціони

Ліс-кругляк представляє собою сировину, який заготовлюється державними лісовими господарствами. Він користується величезним попитом, оскільки виступає в якості основного матеріалу для виготовлення меблів або додаткових елементів декору приміщення. До цього моменту (реалізації пілотного проекту) здійснити покупку матеріалів можна було виключно через керівників підприємств, що викликало деякі проблеми та труднощі. Не всі чиновники відрізняються чесністю. Саме тому важливо з особливою увагою ставиться до вибору та купівлі продукції. Дуже часто лісгоспи самостійно завищують вартість, щоб отримати відкат коштів на свою користь.

Детінізація ринку

По результатам офіційних даних, тіньовий ринок в країні досяг приблизно 30%. А це декілька мільярдів гривень щороку. Саме було запроваджено систему торгів деревиною на основі Prozorro.Sale, яка дозволяє чесно брати участь в купівлі та продажі матеріалів.

Вести торги на електронному майданчику можуть приватні особи та підприємства. Для цього достатньо зареєструватись на сайті УЕБ та пройти акредитацію. Кожен учасник має рівні права та доступ до того чи іншого лоту. Торгівля ведеться прозоро без зловживань та хабарів.

Ціна на майданчику складається на основі попиту та пропозиції, тому вважається максимально справедливою без штучного завищення або заниження. Це дозволяю продавцю отримати справедливу плату за сировину, а покупцеві – брати участь в аукціоні та пропонувати ту ціну, яка його влаштовую.

Вам также может понравиться...