Блог

Реалізація прав вимог щодо кредитів через Прозорро.Продажі

Кредитні портфелі також можуть являтися лотом на аукціонах системи Прозорро.Продажі. Тут можна придбати по вигідній ціні майно банкрутів (збанкрутілих підприємств, банків та фізичних осіб), арештоване майно, а також права вимоги по кредитам. Придбати все це можуть не тільки юридичні, але й фізичні особи. При цьому сам боржник не має права викупити свою заборгованість. Також свої борги не може викупити й банк.

Особливості викупу прав вимог по кредитам

В цій системі можна придбати будь-яке державне, комунальне чи приватне майно. У тому числі тут продаються і права вимоги по кредитним договорам, а також активи збанкрутілих банків та підприємств. Продаж такого майна зазвичай проводиться на аукціонах голландського типу. Їх суть полягає в поступовому зниженні вартості лоту. Стандартно існує 80 кроків зниження вартості таких лотів. Детальніше про це написано тут https://sale.uub.com.ua/ru/filter/receivables.

Наразі близько 80% активів неплатоспроможних банків – це кредити. До недавнього часу їх можна було продати лише іншим банкам чи фінансовим компаніям. Але це обмеження було знято в минулому році. Наразі викупити право вимоги за кредитним договором може будь-яка фізична чи юридична особа. Завдяки цьому цей ринок отримав велику кількість додаткових покупців. А це дуже важливо, так як таке проблемне майно раніше продавалося дуже довго і по заниженій вартості, із-за чого кредитори та сам боржник втрачала свої кошти. Також із-за цього розповсюдженими були тіньові схеми продажу проблемного майна.

Що треба знати

Необхідно пам’ятати про те, що викупити свій кредит неможливо. Також не може зробити це і поручитель боржника. На ProZorro.Sale права вимоги за кредитами можна купити з забезпеченням та без нього. При цьому в якості забезпечення може виступати заставне майно чи поручитель – фізична чи юридична особа. Найчастіше викупаються права вимоги за кредитами, що мають забезпечення у вигляді заставного майна, так як вартість кредитного зобов’язання практично завжди менша за вартість цього майна. На цьому сайті sale.uub.com.ua можна знайти всю необхідну інформацію щодо продажу прав вимог по кредитам.

Як придбати права вимоги по кредитам

Для цього необхідно обрати торгівельний майданчик, що має акредитацію в системі Прозорро.Продажі, та пройти просту процедуру реєстрації. Як тільки особистий кабінет буде створено, можна обирати лот та приймати участь в змаганні за право його придбання. Якщо цікавого лоту поки що немає в системі, то можна оформити інформаційну розсилку, щоб отримувати цікаві пропозиції з новими лотами.

Якщо ж необхідний лот є, то для його придбання слід прийняти участь у торгах. Для цього насамперед треба буде сплатити гарантійний та реєстраційний внесок. Але перед цим необхідно уважно ознайомитися з умовами придбання лоту та його детальним описом. Все це можна зробити лише через акредитовані в Прозорро.Продажі торгівельні майданчики, яких на даний час налічується трохи більше 40.

Вам также может понравиться...