Блог

Переговорна процедура в ПроЗорро та особливості її проведення

Реалізація майна на торгах – це вже не щось нове і в Україні щодня проводяться десятки аукціонів, торгів та тендерів, в яких можуть взяти участь всі бажаючі. Всі ці процедури проходять в рамках чинного законодавства і контролюються системою ПроЗорро, що гарантує відсутність корупційної складової та надання рівних умов для кожного учасника.

При цьому, окрім конкурентних процедур, які є набагато популярнішими в системі ПроЗорро, є ще варіант з переговорною процедурою. Варто зазначити, що такий формат є винятковим і він може бути допустимим лише за певних умов, коли це дозволено чинним законодавством і не суперечить нормам системи ПроЗорро.

Якщо вам цікаво дізнатися про більш технічні моменти, пов’язані з торгами, то ви це можете зробити прямо тут https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power. Всі ці дані знаходяться у вільному доступі і кожен бажаючий може ними дуже легко скористатися, якщо в цьому є потреба.

Перед цим, варто ще правильно обрати електронний майданчик, на якому й ви збираєтесь брати участь в самих торгах. ТБ “Українська енергетична біржа” – це один з варіантів, які варто розглянути.

Алгоритм проведення переговорної процедури

Почати варто з самого початку – це заготівля річного плану закупівель, який повинен включати до себе ті предмети або послуги, які будуть закуповуватися протягом року. Це актуально в випадку, коли мова йде безпосередньо про тендерні оголошення.

Варто зазначити, що проведення переговорів не анулює обов’язкового підписання угоди. Варто розуміти, що обговорені моменти потрібно оформити у вигляді документи, до якого повинен бути прикріпленій ще й протокол проведення перемовин.

По ходу переговорів основна увага повинна приділятися вартості і умовам, на яких будуть проходити самі закупівлі. 

Важливо, щоб учасник таких перемовин вчасно надав повний пакет документів, який є обов’язковим для того, щоб почати саму переговорну процедуру.

Після того, як переговори підійшло до кінця, замовнику потрібно визначитись відразу з двома питаннями, а саме:

  • Наявність реальної підстави для того, щоб проводити закупівлі в форматі переговорної процедури;
  • Вибір учасника, який стане переможцем (якщо було більше 1-го користувача, що подав заявку.

Важливо, щоб всі усні моменти були затвердження укладанням відповідної угоди та протоколом, в якому буде зазначена уповноважена особа.

Підготовка договору та його підписання – це останній крок, який дозволяє скріпити та підтвердити всі домовленості.

Як проходять державні закупки на електронному майданчику

Тендерні замовлення – це те, з чого почалась робота системи ПроЗорро в цілому. Ще в 2015-му році, коли вперше запрацював даний сайт, єдиним напрямком, який був на ньому доступним стали державні закупівлі.

Більш того, мета створення ПроЗорро полягала в тому, щоб зробити всі закупівлі за державні кошти більш контрольованими. Сайт ПроЗорро став центральною базою даних и основним органом, що здійснює контроль за проведенням всіх процедур.

На сьогодні, є вже відпрацьована система, за якою і проходять тендерні закупівлі.

Алгоритм дій виглядає приблизно так:

  • Складання плану річних закупівель – цей пункт є важливим і державна організація повинна це зробити задовго до того, як розпочинати якісь закупівлі;
  • Пошук цікавого лоту – для зручності, користувачі можуть користуватися фільтром або ж навіть розсилкою,  що дозволяє задати всі відповідні критерії й отримувати лише ті оголошення, які будуть відповідати заданим параметрам;
  • Аналіз вимог – дуже важливо, щоб користувачі вміли проаналізувати свої сили та відправляли заявки лише на ті замовлення, з якими вони готові впоратися;
  • Підготовка пропозиції та документації – почати варто саме з тендерного пакету документів, який повинен бути прикріплений до заявки;
  • Сплата внесків — на сьогодні, вирізняють два основні типи внесків, це: гарантійний та реєстраційний. Виконання обох пунктів є обов’язковим для участі в торгах;
  • Визначення переможця та підписання договору – якщо саме вам вдалось стати переможцем, та вам залишається обговорити всі основні моменти та підписати відповідний договір;
  • Підготовка звіту про укладання та виконання умов договору – це означає, що його потрібно правильно оформити й вчасно завантажити до системи ПроЗорро, що є обов’язковою умовою.

Що стосується замовників, то їх основне завдання полягає в тому, щоб діяти в рамках чинного законодавства.

Якщо ви не розібрались в якихось окремих моментах й не зовсім розумієте, як взяти участь в таких торгах, то ви завжди можете проконсультуватись з цього приводу з операторами, що допоможуть вам у вирішенні подібних питань. Це актуально у випадку з будь-яким акредитованим електронним майданчиком.

Вам также может понравиться...