Блог

Особливості проведення електронних торгів на спеціалізованих майданчиках

Популярність електронної системи ПроЗорро постійно зростає і кількість користувачів, зацікавлених в тому, щоб взяти участь в торгах лише збільшується. Подібна тенденція стала активно прослідковуватися починаючи з моменту створення самої системи. В 2015-му році завдання ПроЗорро полягало в тому, щоб знизити рівень корупції в сфері державних закупівель.

З часом, почали з’являтися нові напрямки, що поступово призвело до того, що ще більша кількість людей, компаній та організацій стали цікавитися можливістю використання функціоналу системи ПроЗорро.

Тут варто ще раз зауважити, що самі аукціони, торги й тендери не проходять виключно в самій системі ПроЗорро. На цьому сайті ви можете лише знайти перелік майданчиків, які схвалені цієї системою та можуть гарантувати прозорість та відсутність будь-яких корупційних схем та маніпуляцій.

Щоб більш точно ознайомитися з тим, як влаштовані сучасні електронні майданчики, товарні біржі та інші ресурси, вам варто перейти за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063

Тут ви можете почитати про універсальну товарно-сировинну біржу та безліч інших ресурсів, які справді можуть бути для вас цікавими.

Що можуть робити користувачі, які пройшли реєстрацію на електронному майданчику

Реєстрація на електронному майданчику – це етап, через який потрібно пройти всім користувачам, які зацікавлені в тому, щоб брати участь в самих торгах. Що стосується ознайомлення з переліком лотів і навіть результатами торгів, то для цього не обов’язково проходити реєстрацію.

Користувачі, які пройшли реєстрацію, мають можливість:

 • Брати участь в будь-яких форматах електронних торгів, що проходять в рамках діючого законодавства країни;
 • Проводити незалежну експертну грошову оцінку для подальшої реалізації земельної ділянки, нерухомості та інших об’єктів;
 • Брати участь в торгах арештованим майном, отримуючи при цьому легальне майно за ціною, значно нижчою від ринкової вартості;
 • Брати участь в торгах з продажу необробленої деревини або ж зернових культур;
 • Реалізовувати право власності на майно, контракти, цінні папери;
 • Брати участь в торгах з реалізації майна банківських установ або ж малої приватизації майна.

Це лише декілька основних факторів, які варто брати до уваги та розглядати в якості аргументу, щоб все ж пройти реєстрацію.

Один з моментів, який помилково дуже часто упускається користувачами – це налаштування фільтрів. Насправді, мова йде про дуже важливий пункт і правильне налаштування всіх параметрів дає змогу автоматично відсіювати всі оголошення, які не є для вас цікавими.

Якщо у вас є наміри зекономити ще більше власного часу й не витрачати його на постійний моніторинг оголошень, то є сенс скористатися електронною розсилкою. Це система, коли ви можете налаштувати ті ж самі фільтри, але ще додатково вказати свою електронну адресу або ж інші данні, на які буде надходити інформація про нові лоти, які відповідають вказаним вами вимогам.

Таким чином, ви зможете отримувати на мобільний телефон повідомлення про лоти, які справді є для вас цікавими і для цього вам навіть не потрібно витрачати власного часу.

Порядок проведення земельних торгів в ПроЗорро

Ще одним перспективним напрямком в ПроЗорро є реалізація земельних ділянок. Сьогодні, коли вже знято мораторій на продаж сільськогосподарських угідь, кожен власник земельної ділянки має реальну можливість продати її або ж здати в оренду.

Що стосується реалізації такого майна в форматі торгів, то тут також діє певний алгоритм, який складається з кількох основних етапів:

 • Підготовка лоту – мова йде про визначення розмірів самої ділянки, її стану, підготовку документації та інших відомостей про об’єкт;
 • Проведення експертної оцінки – це процедура, що дозволяє дізнатися орієнтовну вартість ділянки, її точні розміри, стан земельного угіддя та інші важливі моменти;
 • Підготовка тендерної документації  — при публікації оголошення власник земельної ділянки повинен вказати всі відповідні папери, що мають пряме відношення до свого ж об’єкту;
 • Вимоги до учасників – це один з важливих пунктів і ці моменти повинні прописуватися максимально детально, щоб всі користувачі чітко розуміли, що саме від них вимагається;
 • Прийняття заявок – на цьому етапі кожен учасник має можливість надіслати свою пропозицію;
 • Визначення переможця – після того, як час, відведений на прийняття заявок, закінчився, наступає етап, коли потрібно визначати переможця, який і стане новим власником майна.

Важливо, слідувати всім етапам і щоб процедура проводилась згідно чинного законодавства.

Вам также может понравиться...