Блог

Ціни на українському земельному ринку після його відкриття

Зараз українці тільки очікують на відкриття ринку землі. Відповідний закон № 2178-10 набуває чинності вже 1 липня 2021 року. Фактично в Україні формується нова модель ринкового обміну землі, адже з 2001 року до теперішнього часу в державі діяв мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських угідь. В європейських державах громадяни мають право на вільне розпорядження своєю часткою землі, а в Україні досі понад 70% території підпадало під недопущення для експлуатації.

Нормативно-правовим актом активізується поступове скасування заборони на користування ділянками землі та надається право легально оформляти угоду купівлі-продажу земельної площі означеним суб’єктам. Організація торгів пройде на базі незалежного електронного майданчика ПроЗорро.Продажі.

Дізнатись більше корисної та цікавої інформації про нюанси ціноутворення на ринку землі можна на сайті https://megasale.com.ua/tsina-na-rynku-zemli-ta-pochatok-prodazhiv-ugid/.

Означення вартості через систему Prozorro.Sale

Основна відмінність сучасної моделі ринкового обігу земельної площі від минулої системи розподілу сільгоспземель полягає в тому, що відтепер рух аграрного ресурсу та відповідно капіталу буде здійснюватись в рамках прозорої, контрольованої системи.

Усі учасники торгів заздалегідь інформуються про порядок проведення аукціону, також після авторизації в системі ПроЗорро.Продажі їм надається доступ до великої бази даних, де представлені усі наявні на момент реалізації торгу пропозиції. Клієнт самостійно обирає найвигіднішу для себе опцію із запропонованих, виходячи з особистих вподобань та вимог.

Якщо раніше підприємства монополісти могли зловживати власними повноваженнями та штучно завищувати вартість землі, призначеної для сільськогосподарського користування, то в рамках Prozorro.Sale цінова політика формується справедливо та відкрито.

Особливості ціноутворення на аграрному ринку

За період дії мораторію на землю в країні накопичилась значна пропозиція ресурсу при обмеженому попиті. Тож після відкриття земельного ринку необхідно буде почекати, доки обидві змінні увійдуть у стан рівноваги. Окрім цих факторі на порядок ціноутворення впливають також інші чинники, до базового набору включають:

  • обмеження групи покупців: спочатку право купувати земельні угіддя надається тільки фізичним особам, за два роки — юридичним, потім іноземцям;
  • відмінність грошової оцінки по регіонах;
  • передбачене кредитування, субсидіювання та інвестиції.

Вам также может понравиться...